STARBURST

Starbursst free spins slot

Kosmiczny, skrzący klejnotami i pyłem gwiezdnym slot Starburst został opracowany w 2012 r. przez szwedzką firmę NetEnt, wiodącego dostawcę automatów do gry online, i błyskawicznie podbił serca graczy na całym świecie. Urzeka prostotą, żywymi kolorami, łagodną muzyką – i niezwykle dużymi możliwościami wygranej.

W chwili obecnej to absolutny numer jeden wśród automatów dostarczanych przez NetEnt. Gra jest dostępna również w wersji mobilnej, na smartfony i tablety, i cieszy się ogromną popularnością wśród graczy w Europie, także w Polsce. Wraz z innym slotem, Cleopatra and Book of Ra stanowią najprawdopodobniej parę najczęściej wybieranych automatów do gry na świecie.

Slot Starburst jest dopracowany pod względem technicznym, graficznym i dźwiękowym, niezwykle prosty do zrozumienia, jak i w użyciu. Dzięki unikatowym funkcjom, które bardziej szczegółowo przedstawiamy w dalszej części, pozwala na bardzo wysokie wygrane i dostarcza mnóstwo emocji i świetnej rozrywki.

Podsumowując: Starburst to gra na każdą kieszeń, dająca bardzo duże szanse na regularne i bardzo wysokie wygrane stosunkowo małym kosztem. Nie bez powodu mówi się, że każdy powinien spróbować gry na tym automacie przynajmniej raz☺.

Jak grać w Starburst?

Automat Starburst ma standardowy układ z 5 bębnami i 3 rzędami, 10 linii wygrywających i niespo-tykane funkcje dodatkowe, jak np. „win-both-ways”, co oznacza, że wygrywa się od lewej do prawej (co dotyczy znakomitej większości slotów) i od prawej do lewej (jest to cecha unikatowa Starburst), co daje olbrzymią liczbę kombinacji.

Oprócz tego oferuje powtórne spiny (re-spins), symbole łączone czy specjalną funkcję Starburst Wilds, niezwykle wszechstronną. Rozwijalne symbole Wild z pulsującą, kolorową gwiazdą, pojawi-ające się na 3 środkowych bębnach (2,3 i 4), zastępują inne symbole gry i dodatkowo uruchomiają powtórne spiny (opisane wcześniej). Automat ma opcję autogry.

Symbole w Starburst to iskrzące się klejnoty w 5 kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym i fioletowym, cyfra 7, oraz znak BAR. Ponieważ linie płatnicze biegną od lewej do prawej strony i odwrotnie, otrzymujemy podwójną szansę na wygraną.

Sami wybieramy, ile linii chcemy obstawić. Możemy też regulować poziom zakładu, czyli liczbę mo-net, jaką chcemy postawić na linie płatnicze. Wartość monety również jest regulowana (od 0,01 do 1,00 waluty, w której obstawiamy).

Starburst – wersja mobilna

Starburst wersja mobilna

W ślad za rosnącą popularnością i zaawansowaniem technologicznym urządzeń przenośnych takich, jak smartfony i tablety, firma NetEnt tworzy wersje mobilne swoich najlepszych automatów, w tym naturalnie ikonicznego już Starburst. Grę można pobrać na platformie NetEnt Touch, gdzie znaj-dziemy olbrzymi wybór najlepszych slotów NetEnt w wersji mobilnej, pozwalającej nam grać w dowolnym miejscu, o dowolnej porze.

Starburst Touch jest wiernym odwzorowaniem wersji slota, którego znamy z gry na komputerze. Posiada równie atrakcyjną grafikę i efekty dźwiękowe a gra pozostaje prosta, przyjemna i ekscytująca. Wszystkie zasady i funkcje oryginalnej wersji Starburst dotyczą też wersji mobilnej. Jeśli najdzie nas ochota, by zagrać w Starburst w cichym, spokojnym miejscu, możemy skorzystać z opcji wyciszenia dźwięku, by nie przeszkadzać innym.

Wypłata i wskaźnik RTP w Starburst

RTP Starburst

Klejnoty w kolorze niebieskim i fioletowym są najmniej atrakcyjne pod względem wysokości wypłat: za 5 takich kamieni trafionych w jednej linii otrzymamy 25 monet. Natomiast za 5 czerwonych klejnotów w jednej linii otrzymamy 40 monet, za 5 zielonych – 50 monet, a za 5 najwyżej wycenionych żółtych kamieni aż 60 monet.

Za cyfrę 7 wypłacanych jest 120 monet za 5 symboli w jednej linii, a za znak BAR aż 250 monet za 5 symboli trafionych w linii. Wypłacana jest tylko najwyższa wygrana na aktywnej linii stawki z obu stron. W grze można wygrać aż do 50 000 monet.

Z kolei wskaźnik RTP (Return To Player), czyli procent zwrotu do gracza ulokowany jest, podobnie jak w przypadku innych slotów dostarczanych przez NetEnt, na wysokim poziomie i wynosi 96,1%. Wraz z funkcją Starburst Wilds i systemem re-spinów sprawia to, że slot oprócz dużych emocji i fantastycznej zabawy oferuje nam również szansę na naprawdę duże wygrane za stosunkowo niewielkie kwoty.

Darmowe spiny w Starburst

Starburst darmowe spiny

Wiele spośród kasyn online dostępnych w Polsce oferuje swoim graczom 10 darmowych spinów w Starburst już w momencie zarejestrowania się na ich stronie, bez konieczności wpłaty depozytu. W ten właśnie sposób większość graczy zapoznaje się z tą grą – i często się w niej zakochuje.

W samej grze brak jest darmowych spinów jako takich, ale gra posiada bardzo ciekawą funkcję Starburst Wilds z powtórnymi spinami (re-spins). Uruchamiane są one w momencie, gdy na jednym ze środkowych bębnów (2, 3 lub 4) pojawi się symbol Wild – w Starburst jest to pulsująca, wielokolorowa gwiazda. Bez względu na to, na której pozycji się pojawi, rozszerzy się na pozostałe, zapełniając cały bęben i dając nam ponowne spiny oraz dodatkowe szanse na wygrane całkiem za darmo.

Może się zdarzyć, że symbol Wild pojawi się na więcej niż jednym bębnie. Podczas rundy re-spinów bęben lub bębny zapełnione symbolami Wild pozostają nieruchome. Jeśli w wyniku ponownego spinu trafimy kolejny symbol Wild, otrzymamy kolejny re-spin. Runda re-spinów kończy się w momencie, gdy po jej wykonaniu nie pojawi się już symbol Wild, wówczas następuje powrót do gry głównej. Maksymalnie możemy otrzymać 3 rundy ponownych spinów.

Jackpot

W slocie Starburst nie ma tradycyjnego jackpota. Niemniej konstrukcja gry, jej zasady i unikatowe funkcje takie jak Starburst Wilds, ponowne spiny (re-spins) czy „win-both-ways” (zasada liczenia wygranej w obie strony, od lewej do prawej i odwrotnie) znakomicie rekompensują jego brak i spełniają niejako jego rolę, dając szanse na naprawdę duże wygrane i na zwiększenie wygranej nawet za darmo.

Jeśli chcemy zagrać na świetnym automacie z jackpotem lub jackpotem progresywnym, powinniśmy wyspróbowac Mega Fortune, Arabian Nights lub Hall of Gods. Wszystkie te sloty również zostały stworzone przez NetEnt, a niektóre kasyna online oferują darmowe spiny także na nich. Nadal jednak najbardziej popularną grą, na którą oferowane są darmowe spiny powitalne dla nowych graczy, pozostaje Starburst.